ZAGĘSZCZARKI

Zagęszczarka do gruntu to maszyna niezbędna na każdej profesjonalnej budowie. Jest to grupa urządzeń służąca do zagęszczania niespoistych gruntów (piasku, żwiru, kruszywa kamiennego) i kostki brukowej. Zagęszczarki gruntu, znane także jako ubijarki do ziemi lub płyty wibracyjne, mogą być zasilane silnikami elektrycznymi lub spalinowymi.

Zagęszczarka elektryczna

Zagęszczarki spalinowe

Zagęszczarki jednokierunkowe

Zagęszczarki rewersyjne

Zagęszczarki do kostki

Zagęszczarki stopowe

Walce

Zagęszczarki budowlane Swepac – czym się charakteryzują?

Zagęszczarka to maszyna przemysłowa, bez której nie obejdzie się żadna budowa ani większa inwestycja. Wszystkie urządzenia marki Swepac zostały wyprodukowane z najwyższą dbałością o szczegóły. Bogata oferta pozwala na zaopatrzenie w niezawodny sprzęt nawet najbardziej wymagającą firmę budowlaną. W tej kategorii Swepac prezentuje zagęszczarki jednokierunkowe, rewersyjne, do kostki brukowej i ubijaki stopowe. Każda maszyna została tak skonstruowana, aby zapewnić użytkownikom wysoką wydajność, odpowiednią ergonomię pracy i łatwy dostęp do elementów maszyny w przypadku jakiejkolwiek awarii. Sprzęt cechuje tzw. otwarta konstrukcja, dzięki czemu zlokalizowanie usterki i jej naprawa nie przysparzają większych problemów.

Zagęszczarki budowlane marki Swepac posiadają ramę wykonaną z ogniowo ocynkowanej stali, co stanowi najwyższy poziom ochrony przed negatywnym działaniem wilgoci oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Ich najważniejsze części składowe umieszczono w odpornych obudowach. Zastosowanie tego rozwiązania zmniejsza awaryjność sprzętów i zapewnia im długoletnią oraz bezproblemową pracę.

Każda zagęszczarka płytowa rewersyjna Swepac wyposażona jest w płytę denną wykonaną ze stali trudnościeralnej Hardox®, która zapewnia długi czas eksploatowania maszyny. Do większości modeli można dołączyć płytę Vulkollan®, wyposażenie dodatkowe odpowiadające za prawidłową pracę maszyny i zagęszczenie w trakcie prac brukarskich. Płyta wibracyjna (jej rozmiar i kształt) wpływa na jakość i szybkość wykonywanych prac. Gwarantujemy, że marka Swepac oferuje swoim klientom tylko najlepsze rozwiązania.

Zagęszczarka Swepac i jej zastosowanie

Maszyna do ubijania ziemi to specjalistyczne urządzenie służące do zmniejszania objętości porów gruntu, co skutkuje zmniejszeniem wrażliwości na zmiany warunków atmosferycznych oraz odkształcalności, a także zwiększa nośność podłoża. Urządzenia Swepac przeznaczone są do użytku profesjonalnego. Zagęszczarki świetnie sprawdzają się do ubijania podłoży niespoistych, tj. piasków, żwirów, a ubijaki stopowe do zagęszczania podłoży spoistych takich jak gliny i iły. Maszyny Swepac zostały wyprodukowane z myślą o profesjonalnej pracy ciągłej przygotowującej grunt do dalszych prac budowlanych także na obszernych terenach.

Zagęszczarki o wadze od 80 do 300 kg wykorzystywane są często do układania kostki brukowej. Pomogą w realizacji wielkopowierzchniowych projektów, takich jak budowa osiedla, dużego parku czy szkoły. Modele wyspecjalizowane do prowadzenia prac asfaltowych posiadają zabudowany zbiornik na wodę oraz płytę denną w kształcie trapezu wykonaną ze stali Hardox®. Nieco mniejsze zagęszczarki świetnie sprawdzają się w pracach związanych z utrzymaniem parkingów, zagęszczeniem opasek, remontem dróg komunikacyjnych czy uzupełnianiem ubytków w asfalcie.

Profesjonalne zagęszczarki marki Swepac

Każda zagęszczarka Swepac została wyprodukowana w Szwecji i jest złożona z części o najwyższej jakości. Maszyny wykonano z dbałością o wszystkie szczegóły. Urządzenia są stosunkowo łatwe w obsłudze i naprawie, a niemal każda zagęszczarka do gruntu ma zamontowany wytrzymały silnik Hondy, Vanguarda, Hatza lub Yanmara. Każdy z modeli może pracować w niezwykle trudnych warunkach, ponieważ poszczególne części silnika i przekładni umieszczono w wytrzymałej obudowie. Co więcej, od początku istnienia marka Swepac była nastawiona na relację z klientem. Dzięki temu zagęszczarki do gruntu i inne maszyny są tak innowacyjne i dopasowane do potrzeb użytkowników.

Każda zagęszczarka Swepac otrzymuje wsparcie posprzedażowe w postaci profesjonalnego serwisu i łatwego dostępu do części zamiennych poprzez portal internetowy. Jeśli użytkownik nie zna powodu usterki, wówczas może skorzystać z jednego z wielu dostępnych autoryzowanych punktów serwisowych.

Na co zwrócić uwagę, wybierając zagęszczarki?

Specyfikacja techniczna maszyn udostępniona na stronie oraz fachowa pomoc naszego personelu pozwoli na dobór odpowiedniej dla Państwa maszyny Swepac. Wybór modelu uzależniony jest w dużym stopniu od profilu działalności przedsiębiorstwa. Dla wielkopowierzchniowych prac warto wybrać maszynę do ubijania o nieco większym ciężarze i sile wymuszającej. Wśród oferowanych sprzętów znajdziesz urządzenia ważące zarówno 50 kg, jak i 500 kg. Im większa masa własna zagęszczarki, tym lepszy efekt zagęszczenia zostanie otrzymany.

Kolejne niezwykle ważne kryterium to siła wymuszająca zagęszczarki, czyli parametr mówiący o tym, ile energii przekazywanej jest przez płytę denną do podłoża. Im wyższa wartość, tym sprzęt efektywniej zagęszcza podłoże. Duże znaczenie dla powierzchniowej wydajności zagęszczenia ma wielkość płyty roboczej oraz sposób zasilania. Każde z powyższych kryteriów warto przeanalizować, jeśli chcesz być zadowolony ze swojego sprzętu.