Zagęszczarki stopowe

Sklep internetowy Swepac to najlepsze miejsce dla klientów, którzy poszukują profesjonalnego skoczka do ubijania. W oferowanym asortymencie znajdziesz modele o różnej specyfikacji technicznej. Posiadamy urządzenia o masie własnej 58 kg i 64 kg. Wspomniane modele to idealny wybór do prac naprawczych oraz miejsc o ograniczonej przestrzeni takich jak np. wykopy i fundamenty.

Masa, netto58 kg
Stopa, szerokość x długość190 x 350 mm
SilnikHonda GXR120 benzyna
Siła wymuszająca16 kN
Masa, netto64 kg
Stopa, szerokość x długość230 x 350 mm
SilnikHonda GXR120 benzyna
Siła wymuszająca17 kN

Ubijak do gruntu (pot. ziemi) — cechy i zastosowanie

Ubijak do gruntu to powszechnie stosowane urządzenie na każdej budowie. Jego zadaniem jest zwiększenie gęstości gruntu oraz nośności materiału i takie ułożenie cząstek gruntu, by stanowiły zwartą powierzchnię. Skoczek do ubijania ma niewielki i kompaktowy rozmiar, dzięki czemu można go stosować w miejscach trudno dostępnych. Najczęściej znajduje zastosowanie przy różnego rodzaju wykopach, tj. budowie wodociągów, kanalizacji, parków miejskich czy na ostatnim etapie wykańczania podbudowy pod fundamenty. Co więcej, stopa wibracyjna o wadze od 50 do 70 kg może osiągać częstotliwość uderzeń o wartości 600-700 na minutę. Skoczek zagęszczarka świetnie sprawdza się przy budowie domów jednorodzinnych. Proponowany sprzęt ma siłę wymuszającą o wielkości 16-17 kN, co jest wystarczającą wartością do zrealizowania najpotrzebniejszych zadań w zakresie budownictwa.

Oferowane zagęszczarki stopowe są przystosowane do długiej i bezpiecznej pracy, podczas której zasady ergonomii pozostają zachowane. Modele mogą pracować na wilgotnym i gliniastym podłożu. Wielkość stopy wynosi od 190 x 350 mm do 280 x 350 mm, co jest pozytywną cechą – nierzadko mniejsze stopy sprawdzają się lepiej, ponieważ łatwiej nimi dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Każdy ubijak wibracyjny ma zamontowany silnik marki Honda, gwarantujący wysoką wytrzymałość i niezawodność.

Skoczek do ubijania — jak wybrać?

Marka Swepac oferuje produkty występujące w wielu wariantach. Poszczególne modele mają różne parametry, które znacząco wpływają na ich wydajność. Wybierając ubijak stopowy, warto zwrócić uwagę na takie kryteria jak moc silnika, rozmiar stopy wibracyjnej, typ silnika i częstotliwość drgań.

Silnik to najważniejszy element ubijaka, odpowiadający za jego niską awaryjność i wysoką wydajność pracy. Marka Swepac w swoich maszynach montuje silniki marki Honda, co gwarantuje wieloletnią pracę urządzenia. W tym miejscu należy sprawdzić parametry silnika — wyróżnia się dwusuwowe i czterosuwowe modele. Bez wątpienia czterosuwowe silniki zużywają mniej paliwa i są bardziej ekonomiczne. Silniki skoczków do ubijania firmy Swepac zasilane są benzyną bezołowiową.  

Częstotliwość uderzeń stopy wibracyjnej również ma bardzo duże znaczenie. Parametr określa, ile razy stopa ma kontakt z podłożem w danej jednostce czasu. Kryterium wpływa na głębokość zagęszczania terenu, która zazwyczaj wynosi 50-60 cm. W specyfikacji technicznej podana jest wartość siły wymuszającej — parametr wskazuje, z jaką siłą odśrodkową zagęszczarka stopowa oddziałuje na grunt.

Wymiary stopy wibracyjnej są różne i należy je dobrać zgodnie z rodzajem przeprowadzanym prac budowlanych. Im mniejszy sprzęt, tym ma większe zastosowanie w ciasnych i trudno dostępnych miejscach.

Marka Swepac nastawiona jest na kontakt z klientem, a pracownicy podchodzą indywidualnie do każdego konsumenta. Oferowane produkty są innowacyjne i wykonane z najwyższą dbałością o szczegóły. Jeśli chcesz znaleźć idealny skoczek do ubijania, to dobre miejsce, aby go nabyć! Zapraszamy do zakupów!